Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Maturzyści z diecezji pelplińskiej pielgrzymowali na Jasną Górę

Maturzyści z diecezji pelplińskiej pielgrzymowali na Jasną Górę

Ponad 2000 uczniów, w tym maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, którzy wiosną przyszłego roku będą zdawać egzamin dojrzałości poniedziałkowe popołudnie i wieczór spędziło na Jasnej Górze.
W ramach pielgrzymki maturzystów diecezji pelplińskiej na Jasną Górę, 30 września biskup pomocniczy Diecezji Pelplińskiej Arkadiusz Okroj powiedział: „jesteśmy tutaj po to, by zawierzyć siebie jak Maryja, z przekonaniem, że Pan Bóg ma dobry plan na moje życie”.
Spotkanie maturzystów rozpoczęło nabożeństwo pokutne, okazja do spowiedzi św. i wspólny różaniec św. w kaplicy Cudownego Obrazu.
Podczas Mszy św. w bazylice jasnogórskiej biskup pomocniczy powiedział: „jesteśmy tu, by w głębi swojego serca i w swoim sumieniu postawić sobie ważne pytania dotyczące waszej przyszłości” i dodał, że „właśnie dlatego jesteśmy tu, na Jasnej Górze, na modlitwie, aby najpierw wsłuchać się w siebie, ale jeszcze bardziej wsłuchać się w Jezusa Chrystusa i Maryję, by być autentyczni w swych wyborach”.
Liturgię słowa Bożego podczas Mszy św. przygotowała młodzież z "Ekonomika".
Po Mszy św. w auli o. Kordeckiego maturzyści wysłuchali świadectwa Dobromira MAK Makowskiego i wzięli udział w Apelu Jasnogórskim.

Data dodania: 2019-10-08 11:47:17
Data edycji: 2019-10-08 11:49:03
Ilość wyświetleń: 226
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button